Litecoin jest obecnie trzecim najcenniejszym publicznym łańcuchem blokowym po Bitcoin i Ethereum

Litecoin jest obecnie trzecim najcenniejszym publicznym łańcuchem blokowym, Ripple (XRP), z limitem rynkowym wynoszącym 10 miliardów dolarów. LTC obsługuje tylko Bitcoin i Ethereum o wartości odpowiednio 630 i 94 miliardów dolarów, jak w przypadku urządzeń do śledzenia monet 3 stycznia.

USDT na trzecim miejscu jako Litecoin Flips XRP, PayPal Triggers

Tether (USDT), stabilna moneta, jest największą prywatnie emitowaną cyfrową walutą o wartości 20,1 miliarda dolarów w momencie zapisu (3 stycznia). Z USDT w równaniu, LTC jest czwartym najcenniejszym projektem typu blockchain.

Mimo to, wzrost Litecoin z powrotem do pierwszej piątki, zastępując Ripple’a (XRP), jest imponujący. W ciągu ostatniego tygodnia, mniej więcej, pojawiły się oznaki, że XRP się przewróci. Spektakularny wzrost cen LTC i Bitcoin Cash (BCH), w szczególności, może być związany z ogłoszeniem przez PayPal w końcu października.

Następnie, gigant płatności powiedział, że będzie wspierać kilka projektów kryptograficznych, w tym ETH, BTC, LTC i BCH. W pierwszej fazie PayPal umożliwiłby klientom z USA handel tymi krypto walutami, nawet przy wykorzystaniu ich do rozliczeń ze swoimi handlowcami.

Propozycje wartości Litecoin

Następnie ceny BCH i LTC gwałtownie wzrosły, odzwierciedlając BTC, jako waluty czysto transakcyjne, w zależności od szerokiej bazy użytkowników jako czynniki wpływające na cenę.

Litecoin, pozycjonując się jako cyfrowe srebro, uzupełniając się i nie konkurując z Bitcoinem, utrzymał od tego czasu trajektorię wzrostu, wyprzedzając 100 dolarów, rajdował powyżej 120 dolarów, a analitycy przewidują jeszcze większe zyski.

W zeszłym miesiącu, Charlie Lee, współzałożyciel Litecoin, wymienił kilka „propozycji wartości“ jako czynniki wyzwalające ostatni gwałtowny wzrost LTC/USD. Poza PayPalem powiedział, że sieć jest wysoce niezawodna i charakteryzuje się wysokim czasem sprawności.

Poza tym, stały rozwój, w szczególności integracja MimbleWimble – rozwiązania w zakresie ochrony prywatności – zwiększyłby popyt na LTC. Według Davida Burketta, mimo słabych wyników, komponenty MWEB zostały dodane w General User Interface (GUI).

SEC Suing XRP

W związku z gwałtownym wzrostem cen Litecoinu, ceny XRP nadal spadają. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) twierdzi, że XRP jest papierem wartościowym.

W związku z tym pozywa Ripple’a, Brada Garlinghouse’a i Chrisa Larsena o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. Brad przysięgał walczyć. W międzyczasie, szokujący SEC spowodował, że ceny XRP swobodnie spadły, dumping z ponad 0,75 dolarów do stawek spot, przeciągając swój pułap rynkowy do poniżej 9,5 miliardów dolarów.

Coinbase, jak donosi BTCManager, jest pozwany o pomoc Ripple’owi w sprzedaży XRP.